Skip to main content

Strojní výšivka

Strojní výšivka je stále tou nejoblíbenější a nejluxusnější variantou zdobení textilu s dlouhou tradicí. Má široké využití ať už pro volnočasový, nebo i firemní textil. Vyšívané logo firmy působí vždy velmi profesionálně, a proto se tento typ zdobení zpravidla používá i pro státní zakázky (například hasičské hodnosti a čísla).

Hlavní přednosti technologie

  • vysoká trvanlivost
  • elegantní vzhled
  • aplikace na všechny druhy materiálu
Vyšívací stroj Tajima

Jedná se také o úplně první technologii nabízenou naší firmou při jejím založení. Strojní výšivka je také technologie, ve které má naše firma ty největší zkušenosti a ve které patří k těm nejlepším v republice.

FAQ - často se ptáte

Jak bude výšivka vystehována?

To vám doporučí náš technolog, který zvolí vhodný typ stehu pro danou velikost a použití výšivky. My vám nabízíme naše dovednosti a znalosti nasbírané za více jak 30 let.

Strojové vyšívání na textil může být jen základními stehy jako je rovnosteh, křížkové vyšívání nebo stehové výplně. Přidávají se různé kontury a efekty ve výplních, případně vícebarevná nit – ombré. Naši technologové vám při vzorování strojní výšivky doporučí vhodný druh nitě a způsob stehování.

strojní výšivka detail motivu tygr, lebky, barvy

Kolik barev mohu ve výšivce použít?

V jedné výšivce může být standardně až 15 barev. Ale pokud chcete více i tohle umíme vyřešit. Vyšíváme i složité motivy. Pro docílení zajímavého efektu využíváme techniku překrývání stehů a zapouštění jednotlivých výplní do sebe. Například stíny v obličeji, nebo simulace zvířecí srsti.

Jak mohou výšivky na textil vypadat?

Strojní výšivka může být velmi decentní, téměř neviditelná.

Při zdobení dámského prádla a dívčích oděvů je velmi rozšířené vyšívání do barvy podkladového materiálu. Ale nejen tam. I firemní logo se vyšívá často do barvy oděvu. Výsledek je velmi decentní. Máme  k dispozici širokou barevnici nití, jsme tedy schopni najít ten správný odstín i pro váš oděv.

Na co můžeme vyšívat?

Obecně na vše, co prošije vyšívací jehla. Ozdobíme Vaše trika, mikiny, bundy, čepice, tašky, pracovní oděvy, ubrusy, polštáře…

Vyšívat se dá takřka na cokoli. Od jemných šifonů, hedvábí, plátna, až po těžké vrstvené tkaniny, popruhy, kůži.

Máte nějaký speciální materiál? Ozvete se nám a my vám dáme vědět jakou technologii zvolit.

Navíc vám zašleme referenční vzorky na poptávaných materiálech, nebo  výšivku přímo na vašem materiálu odzkoušíme.

Logo Kříž

Poptávkový formulář

    Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů