Skip to main content

Speciální celovyšívaný velorex

Jako specialisté na zdobení textilu se výzev nebojíme. Díky tomu se nám podařilo už před nějakými deseti lety v rámci tradičního veletrhu Designblok vytvořit unikátní „vyšívaný Velorex“. Na jeho netradiční oděv jsme použili různé druhy zdobení textilu, jako je výšivka, 3D výšivka, vyšívané aplikace, řezání a gravírování laserem.

Tříkolka Velorex je díky obdivovatelům z našich řad s firmou a její propagací spjata již řadu let. Jeho unikátní konstrukce a plášť tvořený výhradně z textilu z něj dělají ideální objekt pro demonstraci kreativity snoubící se s našimi technologiemi.

Od Paříže k Strážnici: Vyšívaný Velorex v Haute Couture stylu Markéty Kopecké

Pro tento výjimečný projekt jsme se rozhodli navázat spolupráci s módní návrhářkou

Markétou Kopeckou. Ta tou dobou působila v Paříži, kde ji obklopovaly a inspirovaly kolekce haute couture – výtvarná a řemeslná špička tohoto odvětví. A odtud také přišla inspirace pro „vyšívaný Velorex“.

Markéta Kopecká se nechala při vytváření „šatů“ pro Velorex inspirovat strážnickými lidovými motivy, které transformovala do krajkového vzoru. Díky němu plachty vozidla připomínají viktoriánský slunečník a Velorex působí luxusně, velice žensky a jemně.

Pomocí tradiční výšivky a poměrně mladých technologií, jako je například řezání laserem, se nám podařilo nevídané – propojit moderní design a inspiraci historickým obdobím přelomu 19. století.

Velorex se ukázal jako skvělý projekt, na kterém jsme mohli prezentovat naše technologie, dovednosti a nová řešení ve zdobení textilu nejen oděvním firmám, ale i návrhářům, designerům, architektům a široké veřejnosti.

Návrhář

Příprava prezentace projektu, grafické návrhy výšivek a zdobení vyšívaného Velorexu, návrhy a výroby kufříků a šatů, součinnost při focení a instalaci.

Markéta Kopecká, e-mail: marketakopecka@hotmail.com

 

Výroba velorexu a příprava pro výstavu

Realizovaný projekt na výstavě Designblok 2013